Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Sanse sa scap
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Sanse sa scap

Buna ziua.Am vreo sansa sa nu fiu trimis in judecata pentru consumul de alcool la volan?Dosarul meu sa fie clasat in camera preliminara.
Danut2397, utilizator
Trebuie analizat dosarul.de avocat.
Daca sunteți nevinovat se va clasa daca asa considera parchetul.
Daca sunteți trimis în judecata nu se clasează ci veti fi achitat daca sunteti nevinovat.
Nu se dispune aceasta solutie de judecator, obiectul camerei preliminare îl constituie verificarea, după trimiterea în judecată, a competenţei şi a legalităţii sesizării instanţei, precum şi verificarea legalităţii administrării probelor şi a efectuării actelor de către organele de urmărire penală.