Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Frauda
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Frauda

Salutare, am primit in data de 08.07.2020 un proces verbal adus de catre 2 agenti ai ministerului apararii in care am primit o sanctiune in valoare de 500 sub acuzare ca am deranjat ordinea publica. S a specificat pe procesul verbal ca am refuzat sa le semnez procesul. Problema in acest caz este ca organele de lege al politiei locale nu mi au spus absolut nimic despre faptul ca mi vor da o amenda si de aici este evident ca nu stiam de existenta unui proces verbal de semnat, de aceea am nevoie de sfaturi! Am un martor acela fiind prietenul cu care eram pe banca iar tot in acea locatie erau alti oameni care faceau galagie. Am nevoie de cateva sfaturi!!!
Faceti plangere impotriva procesului verbal si propuneti proba cu martorul la care faceti referire.
Pot sa fac asta chiar daca au trecut nai mult de 15 zile? Nu-i o problema acest aspect?

Duca Oana a scris:

Faceti plangere impotriva procesului verbal si propuneti proba cu martorul la care faceti referire.

Vi s-a comunicat astazi. Aveti 15 zile la dispozitie.