Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Subvenții somaj
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Subvenții somaj

Vă rog, să-mi comunicați daca se impozitează subvențiile pentru șomaj tehnic,la microintreprinderi.Multumesc frumos!
Buna ziua.
Din sumele primite pentru angajatii aflati in somaj tehnic se retin contributii sociale (CAS si CASS) si impozit pe salarii.Nu se datoreaza contributie asiguratori epentru munca.