Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie anticipa partiala
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie anticipa partiala

Bună ziua! Vă rog să - mi spuneți cum poate o persoană pensionata anticipat parțial să - și completeze venitul în mod legal? Mulțumesc!
În sistemul public de pensii, pensionarii pot cumula pensia cu venituri realizate din activități independente și din drepturi de proprietate intelectuală, astfel cum sunt reglementate de Codul fiscal, indiferent de nivelul acestora.