Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Recuperare TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Recuperare TVA

Buna ziua,
In cazul in care o firma neplatitoare de TVA ne-a emis facturi cu TVA, facturi ce au fost platite de societatea noastra, exista posibilitatea recuperarii acestui TVA?
Da, dar sa nu depaseasca perioada de prescriere. Este obligat sa emita facturile de corectie . Dar ati verificat pe ANAF statusul partenerului?