Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune

succesiune; sotul a cumparat o garsoniera la data cumparari eram castoriti intre timp am divortat nu am facut partaj dupa 5ani fostul sot decedeaza din casatorie a rezultat un copil intrebare ;la masa succesorala participa numai fica ,sau amindoua
Doar fiica dvs., dacă fostul soț nu mai are alți copii.
Dvs aveti jumatate din casa, iar partea fostului sot, e mostenita de copil.