Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda 100 lei/ Scoala Auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda 100 lei/ Scoala Auto

Buna ziua!
Ieri am primit o amenda de 100 lei, pentru ca m-am "usurat" langa o masina ( nu glumesc ), Politistul mi-a spus ca o sa-mi ajunga amenda acasa.
Problema este ca eu in 2 saptamani dau examenul teoretic pentru permis auto.
Intrebarea este: pot sa dau examenul daca nu mi-a ajuns acasa amenda pana atunci sau daca nu o platesc?
Chereji Cristi, utilizator
Ce treaba are amenda cu permisul?!?
Banuiesc ca ati fost amendat conform legii 61, care nu are treaba cu sustinerea examenului pentru permis.
Daca nu o platiti... o sa apara cand platiti impozitul...
Ionut.ion, utilizator