avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 615 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda 100 lei/ Scoala Auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda 100 lei/ Scoala Auto

Buna ziua!
Ieri am primit o amenda de 100 lei, pentru ca m-am "usurat" langa o masina ( nu glumesc ), Politistul mi-a spus ca o sa-mi ajunga amenda acasa.
Problema este ca eu in 2 saptamani dau examenul teoretic pentru permis auto.
Intrebarea este: pot sa dau examenul daca nu mi-a ajuns acasa amenda pana atunci sau daca nu o platesc?
Ultima modificare: Vineri, 7 August 2020
Chereji Cristi, utilizator
Cel mai recent răspuns: Ionut.ion , utilizator 11:33, 7 August 2020
Ce treaba are amenda cu permisul?!?
Banuiesc ca ati fost amendat conform legii 61, care nu are treaba cu sustinerea examenului pentru permis.
Daca nu o platiti... o sa apara cand platiti impozitul...
Ultima modificare: Vineri, 7 August 2020
Ionut.ion, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conducere fara permis pe un drum public - consecinte, necesitate asigurare aparare RisTiN RisTiN Buna ziua,as avea si eu nevoie de ajutorul vostru intr-o problema. Intr-o seara venind de la lucru cu masina am fost oprit de radar.Eu nu posed permis de ... (vezi toată discuția)
Conducere pe drumuri publice cu numere false de inmatriculare vezecs vezecs Buna ziua, Dupa cum spune si titlul am fost oprit in trafic de organele de politie unde s-a constatat ca numerele aplicate pe masina sunt false. Sa va explic ... (vezi toată discuția)
Numere rosii expirate d807 d807 in data de 15.10.08 am avut un mic accident,minor de tot ,dar problema este ca aveam nr expirate.in fine a trecut timpul,azi am fost sunat sa merg la politie ... (vezi toată discuția)