Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Legea GDPR-ului pentru listele de candidatură la ...
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Legea GDPR-ului pentru listele de candidatură la consiliile locale

Pentru persoanele aflate în funcții publice nu se aplică legea GDPR-ului? Mai concret, listele de candidatură pt. consiliile locale pot fi afișate cu adresa, seria și numărul de buletin a candidaților?
Mulțumesc!
george-neagu, moderator