Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua, Mi s-a solicitat de catre un angajat, ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua, Mi s-a solicitat de catre un angajat, adeverinta cu ...

Buna ziua,
Mi s-a solicitat de catre un angajat, adeverinta cu veniturie pe ultimele sase luni (faberuarie-iulie 2020) pentru stabilire pensie alimentara. La luna iunie, am primit de la contabilitate, ca venit net, salariul net pentru iunie la care a adaugat somajul tehnic pentru luna mai.De ce acest lucru, daca la venitul lunii mai a trecut somajul tehnic pe mai? Nu-i umfla venitul la iunie, nejustificat?
Este corecta interpretarea dvs .
Probabil că s-a trecut ceea ce ați încasat efectiv. Dacă este greșită adeverința, cereți corectarea.