Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Buna ziua, Am fost citat la comisia de disciplina fara ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Buna ziua, Am fost citat la comisia de disciplina fara a se respecta ...

Buna ziua,
Am fost citat la comisia de disciplina fara a se respecta procedura legala, respectiv sa primesc citatia cu 5 zile inainte. Conform normelor de organizare H 1344/2007, art. 36 alin. 6 acest lucru este sub sanctiunea nulitatii fapt pentru care nu m-am prezentat.
Acelasi act normativ prevede ca refuzul de a se prezenta, nu impiedica desfasurarea activitatilor comisiei.
Acum ei spun ca ma vor cita iar.
Va rog sa-mi spune-ti daca e legal sa ma citeze iar si cum sa procedez.
Va multumesc.
s.sttefan, utilizator
1. Citaţia, sub sancţiunea nulităţii, va fi comunicată celui citat cu cel puţin 5 zile lucrătoare înaintea termenului stabilit.

2. Comisia poate decide citarea din nou a dvs.