avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 241 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... poprire de la banca pe indemnizatia de maternitate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

poprire de la banca pe indemnizatia de maternitate

Bună ziua, am o poprire de la banca,iar în ziua de salariul mi se oprește 1/3 din salariu.
Eu începând de luna aceasta din data de 18,am intrat in concediu de maternitate cele 126 de zile, pre și post-natal.
Se pune poprire și pe salariul care îl iau în perioada următoare? Am citit un articol că nu,dar as dorii sa știu sigur cu număr de lege. Mulțumesc
Ultima modificare: Sâmbătă, 29 August 2020
ana-cer, moderator

Alte discuții în legătură

Concediu postnatal imolla imolla buna ziua as dori sa stiu daca in cazul in care din cele 126 de zile de concediu pre si postnatal s-au efectuat inanite de asterea copilului doar 60, ... (vezi toată discuția)
Concediul de sarcina si lauzie crystinik_p18 crystinik_p18 Buna ziua, in primul rand va multumesc pentru raspunsurile primite anterior si doresc daca puteti sa ma ajutati cu urmatoarea nelamurire. Am intrat in ... (vezi toată discuția)
Concediu de crestere copil si prenatalul Piccolina83 Piccolina83 Buna ziua, as vrea sa stiu cum se face calculul pt indemnizatia de crestere copil, cu noua lege, in conditiile in care as intra in concediu de risc sarcina ... (vezi toată discuția)