Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... poprire de la banca pe indemnizatia de maternitate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

poprire de la banca pe indemnizatia de maternitate

Bună ziua, am o poprire de la banca,iar în ziua de salariul mi se oprește 1/3 din salariu.
Eu începând de luna aceasta din data de 18,am intrat in concediu de maternitate cele 126 de zile, pre și post-natal.
Se pune poprire și pe salariul care îl iau în perioada următoare? Am citit un articol că nu,dar as dorii sa știu sigur cu număr de lege. Mulțumesc
ana-cer, moderator