Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Buna ziua, Daca in campania electorala se promit ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Buna ziua, Daca in campania electorala se promit locuri de munca ...

Buna ziua,
Daca in campania electorala se promit locuri de munca oferite de prietenii candidatului atunci cand acesta va fi primar se numeste conflict de interese?
In campania electorala candidatii promit cate si mai cate. Cand sunt alesi ramane de vazut ce se rezolva.
Nu poate fi vorba de conflict de interese.