Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Conform OUG nr 132/ 2020, actul care a introdus ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Conform OUG nr 132/ 2020, actul care a introdus Kurzarbeit, in ...

Conform OUG nr 132/ 2020, actul care a introdus Kurzarbeit, in cazul reducerii temporare a activitatii determinate de instituirea starii de urgenta/alerta/asediu, in conditiile legii, angajatorii au posibilitatea reducerii timpului de munca a salariatilor cu cel mult 50% din durata prevazuta in contractul individual de munca. Cu ce articol facem modificarea timpului de munca a salariatilor in decizie si apoi operam in Revisal. Multumesc!
Baza legala : art.1 din OUG 132/2020

In REVISAL nu se opereaza articolul cu care se modifica durata timpului de munca.