Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cadrul legal pentru a crea o platformă prin care să ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cadrul legal pentru a crea o platformă prin care să plătesc din firmă persoane care nu dețin SRL sau PFA

Salutare,

Doresc sa construiesc o platforma pe care o persoana fizica la indeplinirea unor task-uri sa primeasca o anumita suma de bani. Care este cadrul legal prin care pot sa platesc din firma online o persoana care nu are SRL sau PFA.

Multumesc!
Legal nu puteti.
Pe modelul unei platforme de genul Freelancer. Unde oferi un serviciu si esti platit cu o suma mica fara ca omul care e platit sa necesite vreo firma. Vedeti exemplele Fiverr & Freelancer
Si eu am nevoie de aceasi informatie, daca gasiti raspunsul sa ma imi scrieti si mie va rog.

Am pus mai multe intrebari si pe alte siteuri, daca gasesc raspuns va anunt.