Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... daca fica lucreaza in primarie eu pot ocupa postul de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

daca fica lucreaza in primarie eu pot ocupa postul de viceprimar ...

daca fica mea lucreaza in primarie eu pot ocupa postul de viceprimar in aceiasi primarie. sau se considera conflict de interese
bugnar alin, utilizator
Este funcționar public?
da este functionar public
art. 95 din Legea 161/2003
(1) Nu sunt permise raporturile ierarhice directe în cazul în care funcționarii publici respectivi sunt soți sau rude de gradul I.