avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 695 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... daca fica lucreaza in primarie eu pot ocupa postul de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

daca fica lucreaza in primarie eu pot ocupa postul de viceprimar ...

daca fica mea lucreaza in primarie eu pot ocupa postul de viceprimar in aceiasi primarie. sau se considera conflict de interese
Ultima modificare: Sâmbătă, 19 Septembrie 2020
bugnar alin, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:35, 20 Septembrie 2020
Este funcționar public?
da este functionar public
art. 95 din Legea 161/2003
(1) Nu sunt permise raporturile ierarhice directe în cazul în care funcționarii publici respectivi sunt soți sau rude de gradul I.
...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incompatibilitati provincia provincia Am calitatea de functionar public . Sunt in stare de incompatibilitate in cf. cu art. 95 din legea 161/2003 daca fiul meu este primar /viceprimar? Care este ... (vezi toată discuția)
Incompatibilitate nelu_duleant_ro nelu_duleant_ro la o primarie de comuna sotia primarului poate lucra ca functionar public si pe ce post (vezi toată discuția)
Conflict de interese Unicat99 Unicat99 Este conflict de interese dacă soțul este șeful direct al soției într o instituție publică? (vezi toată discuția)