avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 410 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Am cumparat un aliment suplimentar dar firma nu gasesc ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Am cumparat un aliment suplimentar dar firma nu gasesc si nu ...

Am cumparat un aliment suplimentar dar firma nu gasesc si nu cred ca exista. Probabil vand produse cu numele nou ca si brandul nu se gaseste pe net. Este interzis sa cumpar produse si sa le vanzi cu alt nume cu o Firma care nu exista?
Daca e interzis ce risca si unde se face plangere, la anal?

Alte discuții în legătură

Ce fel de autorizatii am nevoie pentru a vinde ulei cbd? l00xzy l00xzy Ce fel de autorizatii de la statul Roman am nevoie pentru a vinde ulei CBD? Uleiul CBD il voi cumpara din Spania, si nu va depasi 0.2% THC. Doresc sa creez ... (vezi toată discuția)
Conflict, brand, mabbogdan mabbogdan Buna seara, Va rog sa ma ajutati cu raspunsul la o intrebare. Am cateva aparate de cafea amplasate in diferite locatii, aparate branduite cu imaginea ... (vezi toată discuția)
Procura de vanzare unui tert sau chiar mandatarului insusi iahim49 iahim49 Sunt interesat sa cunosc daca investind prin procura notariala un mandatar sa vanda unui tert sau lui insusi o proprietate se poate atasa procurii o declaratie ... (vezi toată discuția)