avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 384 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Ce fel de autorizatii am nevoie pentru a vinde ulei ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Ce fel de autorizatii am nevoie pentru a vinde ulei CBD?

Ce fel de autorizatii de la statul Roman am nevoie pentru a vinde ulei CBD?

Uleiul CBD il voi cumpara din Spania, si nu va depasi 0.2% THC. Doresc sa creez un brand nou.
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 22:27, 7 Noiembrie 2022
actualmente, este reglementata legal doar producția de canabinoizi, nu si comerțul sau consumul, care rămân interzise.
Doresc in principiu doar sa 'reinbuteliez', sub brandul meu.
si după aceea sa vindeți, nu?
Da. Doresc sa vand dupa ce uleiul CBD este imbuteliat de catre mine.
ce n-ati inteles? comertul este interzis. vanzarea este comert, deci interzisa

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzare materii auxiliare adrianabresug adrianabresug o societate cu obiect activitate fabricare tamplarie lemn are materii auxiliare pe stoc pe care nu le mai foloseste in procesul de productie .Putem vinde ... (vezi toată discuția)
Afacere cu o presa de ulei cristinafofiu cristinafofiu Detin o presa de ulei si intentionez sa-mi deschid o mica afacere. As dori sa ma informez in detaliu inainte de a incepe. Care sunt pasii de urmat pentru a ... (vezi toată discuția)
Mat aux adrianabresug adrianabresug va rog sa imi spuneti cum inregistrez vanzarea de materie auxiliara ?ca sa fiu mai clara ,avem productie tamplarie lemn si folosim ca materie auxiliara lac ... (vezi toată discuția)