Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Ce fel de autorizatii am nevoie pentru a vinde ulei ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Ce fel de autorizatii am nevoie pentru a vinde ulei CBD?

Ce fel de autorizatii de la statul Roman am nevoie pentru a vinde ulei CBD?

Uleiul CBD il voi cumpara din Spania, si nu va depasi 0.2% THC. Doresc sa creez un brand nou.
actualmente, este reglementata legal doar producția de canabinoizi, nu si comerțul sau consumul, care rămân interzise.
Doresc in principiu doar sa 'reinbuteliez', sub brandul meu.
si după aceea sa vindeți, nu?
Da. Doresc sa vand dupa ce uleiul CBD este imbuteliat de catre mine.
ce n-ati inteles? comertul este interzis. vanzarea este comert, deci interzisa