Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Intrebare Intrebare Un angajat are un salariu de baza ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Intrebare Intrebare Un angajat are un salariu de baza de 5 lei ...

Intrebare
Un angajat are un salariu de baza de 5 lei (grila maxima la nivelul societatii este de 6 lei) si o indemnizatie de conducere. In prezent doreste diminuarea indemnizatiei de conducere alstfel: o parte din indemnizatie,sa treaca la salariul de baza (astfel va avea un salariu maxim pe grila-6 lei) iar restul sa ramana ca si indemnizatie de conducere. Este posibil asta? art. 37 si 38 din Codul muncii nu prea imi lasa impresia ca acest lucru ar fi posibil.
Este posibil , cu acordul salariatului ...