Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pericol de prăbușire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pericol de prăbușire

Bună ziua! Am moștenit de curând un imobil. Vecinul din spate și.a construit acum câțiva ani o casă parter,etaj și pod înalt , din cărămidă folosind ca liant pământ în loc de ciment. Stadiul construcției este la roșu. Ploaia a" spălat" pământul dintre cărămizi , coltul casei s.a lăsat existând pericol de prăbușire peste casa mea . Am contactat proprietarul ( casă fiind nelocuită) și acesta nu a luat nicio măsură. In aceste condiții ce mă sfătuiți să fac?
Albert2017, utilizator
Puteti sesiza Inspectoratul de stat in ctii. si primaria, in scris cu nr. de inregistrare/ data. Sesizarea se poate trimite prin posta cu confirmare de primire.
Mulțumesc de răspuns! Voi ține cont de sfatul dumneavoastră.