Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Decontare 41,5% pentru angajatii care au revenit din ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Decontare 41,5% pentru angajatii care au revenit din somaj tehnic ...

Decontare 41,5% pentru angajatii care au revenit din somaj tehnic
daca cererea a fost depusa in 02.09.2020 pentru luna Iulie 2020 chiar daca contributiile au fost platite in termenul scadent 25 ale lunii August mai putem beneficia de decontare?
In opinia mea, da ... în perioada 01 – 25 a lunii următoare perioadei de raportare căreia îi sunt aferente veniturile, se depun electronic la AJOFM/ALOFM următoarele documente:
- cerere datată şi semnată de reprezentantul legal;
- declaratie pe proprie raspundere;
- lista persoanelor care beneficiază de suma in cauză.