Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Modificare salariu in Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Modificare salariu in Revisal

Buna seara,
Am o intrebare legat de modificarea salariului unui angajat in Revisal. Se poate face modificarea acestuia retroactiv, daca da, cu cat timp in urma se poate modifica si daca angajatul nu e de acord ce poate face sau cum poate demonstra ca modificarea a fost facuta fara acordul lui.
Va multumesc.
Se poate face modificarea acestuia retroactiv, pe riscul angajatorului .... dovada o face cu lipsa semnaturii lui pe actul aditional de modificare a salariului.