Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Nu-mi este foarte clar, o persoana mai are nevoie de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Nu-mi este foarte clar, o persoana mai are nevoie de 12luni pentru ...

Nu-mi este foarte clar, o persoana mai are nevoie de 12luni pentru a avea un stagiu de cotizare complet de 35 ani si doreste sa se pensioneze anticipat la varsta de 60 ani , il ajuta sa cumpere vechime pentru cele 12 luni sau nu?
O.U.G. nr.163/2020
Anexa nr.1
Articolul 1
Obiectul prezentului contract de asigurare socială este asigurarea în sistemul public de pensii în vederea obținerii pensiei pentru limită de vârstă.
multumesc