avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 294 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! La sfarsitul mandatului de Primar au ramas ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! La sfarsitul mandatului de Primar au ramas zile de ...

Buna ziua!
La sfarsitul mandatului de Primar au ramas zile de concediu de odihna neefectuate.
Zilele de concediu de odihna neefectuate pana la terminarea mandatului se pot plati?
Mentionez faptul ca primarul a fost reales pentru un nou mandat!
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: taran radu , utilizator 07:51, 8 Octombrie 2020
Da. zilele de concediu de odihna neefectuate pana la terminarea mandatului se pot plati ...
Multumesc frumos!
Sa inteleg ca daca cererea de plata a concediului de odihna pentru zilele neefectuate pana la terminarea mandatului de primar(in urma cu 18 luni) nu va fi onorata, am sanse reale de castig in instanta?
Este posibil sa castigati in instanta ...
Multumesc frumos!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Obligativitatea concediului de odihna proscan proscan Am fost angajat la o societate comerciala in perioada 2003-2009.Cu exceptia anului 2008 in care am beneficiat de concediul de odihna integral,in toti ceilalti ... (vezi toată discuția)
Co neefectuat koky24 koky24 Buna ziua! Am o nelamurire legata de CO. Tatal meu a fost in ultimii 4 ani primar intr-o comuna si in ultimii 3 ani nu a efectuat acest concediu. Ca urmare ... (vezi toată discuția)
Neplata concediu de odihna -restant si neefectuat viky56 viky56 Buna ziua Societatea la care am lucrat mi-a dat un preaviz de 20 zile in luna noiembrie2009 Anterior in luna august 2009 am efectuat CO partial, ramanand 4 ... (vezi toată discuția)