Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Tva din 2010
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Tva din 2010

ce inseamna ca TVA se va aplica in locul in care este stabilit clientul? incepand cu 01.ian.2010
Cum intocmeste factura,din punct de vedere TVA o societate din Romania,inregistrata ca platitor de TVA care efectueaza transport de marfuri :
1.catre un client membru UE inregistrat in scopuri de TVA in statul membru,pentru transport din tara in statul membru si invers
2.catre un client membru UE care NU este inregistrat in scopuri de Tva
3.catre un client din afara comunitatii.
Va rog frumos lamuriti-ma si pe mine cum facturez de la 1 ianuarie 2010.
Multumesc mult ,acum am inteles.