avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 209 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Buna seara! Am o rata la TBI si m-au sunat sa imi ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna seara! Am o rata la TBI si m-au sunat sa imi spuna ca daca ...

Buna seara! Am o rata la TBI si m-au sunat sa imi spuna ca daca nu platesc 500 de lei pana vineri imi fac executare silita. Ce inseamna asta? Eu nu am nimic pe numele meu, imi pot pune oprire pe salariu?
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 14:13, 6 Octombrie 2020
Da.
Chiar dacă nu aveti bunuri imobile,mobile pe numele dvs veniturile salariale realizate pot sa fie poprire.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Notificare de executare silită de la tbi. ce se va întâmpla mai departe? softloom softloom Bună ziua. În cazul în care cei de la TBI m-au notificat de executarea silită, dar tot ce am eu ca bun material e doar salariul, îmi vor opri din salariu? ... (vezi toată discuția)
Va rog sa ma ajutati! rodica gachi rodica gachi In luna septembrie 2007 am contractat un credit de la TBI . Banii i-am ridicat printr-un card emis de banca Transilvania pe baya unui cont deschis la ei. Am ... (vezi toată discuția)
Executare silita nicoleta hotca nicoleta hotca buna ziua.iubitul meu si-a facut mai demulr un over draft pe care l-a platit pana la un mometdat, dupa care nu a mai reusit sa faca acest lucru...intre timp a ... (vezi toată discuția)