Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Conform OUG 147/2020, as dori sa stiu ce ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Conform OUG 147/2020, as dori sa stiu ce solutie am

Buna ziua! Conform OUG 147/2020, as dori sa stiu ce solutie am pentru 2 copii de 10, respectiv 8 ani care merg la aceeasi scoala, cel de 10, mergand normal, zi de zi, pentru ca sunt un numar redus de copii in clasa; iar cel de 8 face o saptamana online, una la scoala, in cazul in care sotul lucreaza la Penitenciar, iar eu sunt profesor in invatamantul prescolar.
Va multumesc!
Coroborând prevederile art. 1 alin. 1 și alin. 7 din OUG 147/2020, înțeleg că veți beneficia de zile libere plătite pe perioada în care copilul de 8 ani va învăța acasă. Angajaţii din penitenciare nu beneficiază de zilele libere, dar profesorii nu sunt exeptați de la beneficiul zilelor libere.
Daca nu sunt exceptati de beneficiul zilelor libere, cine ii va inlocui la clasa?
Ar trebui sa existe inlocuitor .... daca intra in medical, cine ii tine locul?