Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Îmi expira permisul de conducere si cartea de ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Îmi expira permisul de conducere si cartea de identitate in ...

Îmi expira permisul de conducere si cartea de identitate in februarie 2021.
S-a prelungit valabilitatea acestora din cauza stării de urgenta? Cu cat?
Nu s-a prelungit. Documentelor carora le expira valabilitatea in starea de alerta li se prelungeste valabilitatea inca 90 de zile de la sfirsitul starii de alerta. Mai aveti de asteptat.
Nu vi se aplica prevederile privind prelungirea valabilitatii, intrucat permisul de conducere si cartea de identitate va expira in februarie 2021.
Multumesc