avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 578 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dacă limitele pedepsei s-au redus și au rămas intre ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dacă limitele pedepsei s-au redus și au rămas intre 8 luni ...

Dacă limitele pedepsei s-au redus și au rămas intre 8 luni și 3 ani și 4 luni apoi aceste limite se majorează cu jumătate care ar fi noile limite? Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Uther , utilizator 18:12, 8 Octombrie 2020
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara! prietenul meu a fost testat pozitiv pentru cannabis ... Ioana Nastase Ioana Nastase Buna seara! Prietenul meu a fost testat pozitiv pentru cannabis cu aparatul Drag. Cum s-au petrecut faptele: nu fumase in ziua respectiva, ci cu peste 24 ore ... (vezi toată discuția)
Fapta recidivist Ionuttt93 Ionuttt93 Buna ziua, daca am fost liberat condiționat cu un rest de pedeapsa de 8 luni pana la pedeapsa finala si comit o noua fapta dupa acele 8 luni mi se da si ... (vezi toată discuția)
Prescriptie- majorarea limitelor pedepsei cand se discuta de ... Costinmudure11 Costinmudure11 prescriptie- majorarea limitelor pedepsei Cand se discuta de prescriptie, se discuta de limitele initiale ale pedepsei, nu se adauga si majorarea limitelor ... (vezi toată discuția)