Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Am făcut o cercetare de piața pentru un client in ...
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Am făcut o cercetare de piața pentru un client in care am folosit ...

Am făcut o cercetare de piața pentru un client in care am folosit mai multe surse de date. Clientul a folosit rezumatul cercetării in care nu erau menționate sursele de date pentru a depune un proiect de finanțare. Pot fi acuzata de plagiat dacă in cadrul cercetării s-au menționat sursele de date și bibliografia dar in rezumat nu?
dvs ati predat lucrarea intreaga, este responsabilitatea clientului sa faca ce vrea cu proprietatea lui.