avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 417 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum se procedeaza in cazul in care un vanzatorul vinde ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum se procedeaza in cazul in care un vanzatorul vinde masina ...

Cum se procedeaza in cazul in care un vanzatorul vinde masina cu vicii ascunse?
Cel mai recent răspuns: mitabiciclista , utilizator 14:45, 13 Octombrie 2020
~ Conținut șters la cerere ~
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Un cumparator prudent nu cumpara fara asistenta de specialitate o masina veche.Face o inspectie tehnica.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract vanzare-cumparare fara mentionare de vicii ascunse UserName95 UserName95 Buna ziua, Doresc sa achizitionz un apartament intr-un bloc nefinalizat. Termenul de finalizare este inceputul lui 2022. Am cerut un model de contract si am ... (vezi toată discuția)
Auto second hand verificat în service înainte de achiziționare, probleme mari după doar 4 zile. cine e răspunzător, vânzătorul sau service-ul? csiszar13 csiszar13 Buna ziua, In data de 15.09.2017 am cumparat o masina second hand, acesta a fost verificata la un service autorizat skoda si acestia mi-au spus ca masina ... (vezi toată discuția)
Rezoluțiune contract de vânzare-camparare apartament Myn1507 Myn1507 Buna ziua, In 2014 am achizitionat un apartament prin prima casa insa numai probleme mi-a facut. de cand l-am luat, am infiltratii, inundatii, umezeala, ... (vezi toată discuția)