Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... obligativitate angajare inspector resurse umane
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

obligativitate angajare inspector resurse umane

Este obligatoriu ca firmele sa aiba angajat un inspector resurse umane pt transmitere REVISAL sau poate si administratorul sa faca acest lucru?
In opinia mea, trebuie intocmita o noua fisa de post care sa cuprinda toate atributiile mai detaliate legate de resurse umane
Multumesc frumos pentru raspuns!
Buna ziua,

Pentru ca administratorul sa poata transmite/opera Revisal, este necesar ca acesta sa aiba certificare in domeniu?

Mai exact.. la deschiderea SRL-ului, dupa finalizarea procesului de inscriere, pe langa contabil este necesar si un inspector calificat de resurse umane, sau administratorul poate prelua atributiile inspectorului de resurse umane pentru a opera Revisal?

multumesc.
Pentru ca administratorul sa poata transmite/opera Revisal, nu este necesar ca acesta sa aiba certificare in domeniu.