Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Talharie condamnare cu suspendare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Talharie condamnare cu suspendare

Buna ziua , as vrea sa ma puteti ajuta cu un raspuns .
Un prieten de al meu , este in arest de o luna si o saptamana pentru comiterea unei fapte de talharie simpla.
A avut cateva procese pentru a fi eliberat cu suspendare , dar au fost respinse ca nefondate. Pana acum a avut doar niste foi de la primarie si biserica precum nu a avut niciun antecedent , insa acum mama acestuia a ajuns la o intelegere cu doamna care a fost talharita , au fost impreuna la notar , aceasta l-a iertat. Iar acea foaie de la notar a ajuns la dosar pusa de catre avocat . Mentionez faptul ca acesta are 18 ani si nu are niciun antecedent.
1. Credeti ca la urmatorul proces pe care il va avea ,va iesi cu suspendare ?
Stefana Alexandra, utilizator
Se poate dispune o solutie de condamnare cu suspendare sub supraveghere.
Multumesc frumos pentru raspuns ! deci nu va intra la inchisoare ?
Eu va spun ca, asa cum prezentati dvs. situatia juridica, se poate stabili o pedeapsa cu suspendare.
Solutia va fi data de judecator in functie de toate circumstantele reale si personale si de apararea efectuata.
~ Conținut șters la cerere ~