Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua Comunitate pot sa dezbat succesiunea cu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua Comunitate pot sa dezbat succesiunea cu frații mei ...

Bună ziua Comunitate pot sa dezbat succesiunea cu frații mei pe curți, constructii(casa de locuit a părinților și cea a bunicilor situate în aceiași curte dar cu titluri de propietate diferite) în vederea vânzării fără a include terenurile intravilane și extravilane ce rezulta din ambele titluri de propietate(părinți + bunici)?
Apoi se face succesiunea și pe terenurile intravilane și extravilane(parinti+bunici)
Se poate, dar nu e practic.
Cand veti dezbate succesiunea și pentru restul bunurilor, va trebui să obțineți suplimente la fiecare certificat de moștenitor, în ordinea deceselor.
Este mai convenabil sa includeti tot in masa succesorala.