Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Pot vinde aceste produse cu logoul firmei?
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Pot vinde aceste produse cu logoul firmei?

Buna ziua! Suntem o firma cu cod caen 4791, care comercializăm produse textile cu logo-ul nostru propriu. Am cumpărat produsele personalizate de la o firmă care prestează aceste servicii. Produsele sunt etichetate corespunzător de catre producator. Întrebarea mea ar fi aceasta : pot vinde aceste produse cu logoul firmei pe ele fără sa intervin asupra etichetei produsului sau trebuie modificata eticheta ?
Trebuie să punem si eticheta noastră ca distribuitor ?
george-neagu, moderator
dvs ati comandat si cumparat niste tricouri cu un anumit design de la producator si vreti sa le vindeti. Probabil ca in contractul de furnizare, designul este inclus sau atasat. Legal, nu e nevoie sa mai adaugati inca o eticheta. Dar probabil ca pana acum ati aflat raspunsul.