Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... O persoană să eliberat la termen după o pedeapsă ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

O persoană să eliberat la termen după o pedeapsă de 2 ani ...

O persoană să eliberat la termen după o pedeapsă de 2 ani pentru furt.In timpul executarii pedepsei se mai judeca o faptă tot pentru furt care a rămas definitivă după eliberarea lui și a primit 3 ani..Înainte să înceapă executarea pedepsei a mai comis un furt pentru care așteaptă termen de fond.Pedeapsa care o va primi și pedeapsa de 3 ani se vor putea contopi? Din pedeapsa stabilită I se vor scade cei 2 ani executați? Mulțumesc!
~ Conținut șters la cerere ~
Da după executarea primei pedepse

Av. Liviu Voinea a scris:

Fapta nr.3( cand exact a fost comisa?
Dupa executarea primei pedepse?

~ Conținut șters la cerere ~

Vă rog!
Cind sa comis ultima faptă cea pentru care a primit 3 anl nu era definitivă Sunt concurente?

Av. Liviu Voinea a scris:

Cea de 3 ani(a2-a) este in concurs cu prima,se vor contopi si se va scadea ce este executat.
Insa a 3a este in stare de recidiva.Pedeapsa pe care o va primi se va adauga la concursul dintre primele doua.

~ Conținut șters la cerere ~