Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cele 5 zile de concediul eveniment la nasterea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cele 5 zile de concediul eveniment la nasterea copilului se inregistreaza ...

Cele 5 zile de concediul eveniment la nasterea copilului se inregistreaza in revisal, daca sunt specificate in ROI?
Nu se inregistreaza in REVISAL.
Multumesc! care este diferenta dintre concediu eveniment la nasterea copilului si concediu paternal(care unii sustin ca se inregistreaza in revisal)?
Concediu paternal poate duce la suspendarea c.i.m , care se opereaza in REVISAL.

Zilele libere pentru evenimente deosebite familiale nu se opereaza in REVISAL . Acestea nu suspend c.i.m.