avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 581 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Tva-ul este deductibil la serviciu mercantizare si ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Tva-ul este deductibil la serviciu mercantizare si administrare gama produse si serviciu logistic?

Buna ziua!va rog ajutor in legatura cu inregistrarea in contabilitate a facturilor primite de la clienti cu serviciu mercantizare si administrare gama produse si serviciu logistic .Ma intereseaza daca tva-ul este deductibil .
Ultima modificare: Vineri, 23 Octombrie 2020
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Infiintare pfa - datorii fiscale cristi100 cristi100 Buna ziua, am si eu o mica nelamurire. In momentul de fata sunt asociat intr-un SRL ce are datorii la stat. Doresc sa imi deschid PFA si vreau sa stiu daca ... (vezi toată discuția)
Factura ue - refacturare ro + tva Fedain Fedain Buna ziua, Prestez un serviciu pentru o firma din spatiul UE pentru un tarif de 100 de euro. Subcontractez o firma din Romania pentru acest serviciu pentru ... (vezi toată discuția)
Achizitie factura pe firma...bijuterii ionela11 ionela11 Bună seara, Situația este in felul următor: am primit o factura pe firma( firma este microintreprindere,) care este cu bijuterii cadouri de 8 mă ... (vezi toată discuția)