Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de colaborare cu un PFA cu cod caen 8322 sau ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de colaborare cu un PFA cu cod caen 8322 sau contract de munca pentru șofer?

Bună ziua,

O societate care prestează servicii de transport marfă poate incheia un contract de colaborare cu un PFA cu cod caen 8322, în loc de a încheia un contract de munca pentru șofer?

Mulțumesc anticipat.
george-neagu, moderator
Da, poate incheia un contract de colaborare cu acel PFA .