avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de colaborare cu un PFA cu cod caen 8322 sau ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de colaborare cu un PFA cu cod caen 8322 sau contract de munca pentru șofer?

Bună ziua,

O societate care prestează servicii de transport marfă poate incheia un contract de colaborare cu un PFA cu cod caen 8322, în loc de a încheia un contract de munca pentru șofer?

Mulțumesc anticipat.
Ultima modificare: Marți, 27 Octombrie 2020
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:37, 27 Octombrie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Da, poate incheia un contract de colaborare cu acel PFA .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen activitate de curierat Mario B Mario B Bună-ziua! Dețin PFA cu activitate principala caen 4941 transport rutier de marfă, și mi s-a propus o colaborare ca subcontractor cu o firma de curierat. ... (vezi toată discuția)
Ca sofer profesionist tir pot face srl sau pfa? Florin.N.V Florin.N.V Bună ziua! Sunt Șofer Profesionist)Tir) și a-ș dorii să știu dacă se poate face un SRL sau PFA pentru a colabora cu o firmă de transport marfă ... (vezi toată discuția)
Cod caen pfa șofer pe o autoutilitara Calin Marius Calin Marius Buna ziua! Doresc sa activez ca PFA, mai precis șofer pe o autoutilitara de 3.5 t, la o firma de transport mărfuri, contra cost (transport comunitate EU)! ... (vezi toată discuția)