Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Referitor la OUG 147/2020: daca eu lucrez in sistemul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Referitor la OUG 147/2020: daca eu lucrez in sistemul sanitar ...

Referitor la OUG 147/2020: daca eu lucrez in sistemul sanitar si sotul realizeaza venituri impozabile sin activitati independente, pot beneficia de o majorare de 75% din salariul de baza in baza articolului 4 din ordonanta sus-mentionata?
inseamna ca art. 8 "Prevederile prezentei ordonante de urgenta se aplica tuturor angajatilor din sectorul public si privat" nu este valabil chiar pentru toti angajatii.....
Legea are regula, dar si exceptii.