avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 529 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Referitor la OUG 147/2020: daca eu lucrez in sistemul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Referitor la OUG 147/2020: daca eu lucrez in sistemul sanitar ...

Referitor la OUG 147/2020: daca eu lucrez in sistemul sanitar si sotul realizeaza venituri impozabile sin activitati independente, pot beneficia de o majorare de 75% din salariul de baza in baza articolului 4 din ordonanta sus-mentionata?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:08, 29 Octombrie 2020
inseamna ca art. 8 "Prevederile prezentei ordonante de urgenta se aplica tuturor angajatilor din sectorul public si privat" nu este valabil chiar pentru toti angajatii.....
Legea are regula, dar si exceptii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua! mjorarea salariului de baza cu 75% prevazuta de art ... larisavisan83 larisavisan83 Buna ziua! Mjorarea salariului de baza cu 75% prevazuta de art 4 alin 3 din OUG 147/2020 se acorda unuia dintre parinti, numai daca ambii parinti lucreaza ... (vezi toată discuția)
Interpretare oug 147/2020 referitor la concediul medical. buna ziua. În cazul in care, atat ... 010101 010101 Interpretare OUG 147/2020 Buna ziua. În cazul in care, atat eu cat si soțul am fost in concediu medical (eu am fost aproape o lună din cauza covid, iar el ... (vezi toată discuția)
oug 147/2020- zile libere plătite, 75% Derek88 Derek88 Referitor la Oug 147/2020, promulgata azi de către Președinte. Caz concret, eu sunt militar și nu pot beneficia de zile libere plătite, iar soția ... (vezi toată discuția)