Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Bună ziua. Referitor la OUG 147 din 2020. Pentru a ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Bună ziua. Referitor la OUG 147 din 2020. Pentru a beneficia ...

Bună ziua.
Referitor la OUG 147 din 2020.
Pentru a beneficia de prevederile acestei OUG vârstă copilului sa fie sub 12 ani sau 12 ani inclusiv? Eu lucrez în sănătate și nu beneficiez de zile libere ci de spor de 75%. Am un copil care în luna mai a împlinit 12 ani. Eu mai beneficiez de sporul de 75 % conform OUG147 din 2020?
La art 6 se vorbește despre copil cu vârstă de pana la 12 ani inclusiv.
În Cerere se specifica ca se trece copil cu vârstă 12 ani inclusiv.
Multumesc
In opinia mea, vârstă copilului trebuie sa fie sub 12 ani.