Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Contributie la pensie
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Contributie la pensie

Pot avea in paralel contributie pfa la pensie, contributie pfi la pensie si contract cu casa de pensii ?
george-neagu, moderator
Pentru venitul de la pfa si pfa se depune o singura declaratie unica si va rezulta de aici, daca e cazul pentru ca se cumuleaza veniturile si daca se depaseste plafonul celor 12 salarii minime, o sigura contributie la pensie.
Si separat contract cu casa de pensii.