Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Eu la casatorie am decis sa raman pe numele meu de ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Eu la casatorie am decis sa raman pe numele meu de fata, ca sa ...

Eu la casatorie am decis sa raman pe numele meu de fata, ca sa nu imi schimb adresa din buletin. Acum,vreau sa trec pe numele sotului. Este posibil? Daca da,cum?
Nu puteți. Doar să divorțați și să vă căsătoriți din nou.
Ba da, puteti pe cale administrativă, în lumina Ordonanței Guvernului nr. 41/2003!
În care articol considerați că se încadrează doamna?
puteti pe cale administrativa, aveti nevoie de un motiv temeinic.
studiati ordonanta