avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 607 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Prejudiciu evaziune fiscala
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Prejudiciu evaziune fiscala

Salut! Puteti sa imi spuneti cum se calculeaza prejudiciul in cazul unei evaziuni fiscale? Sa presupunem ca nu s-au declarat 300 de mii de euro. Care ar fi prejudiciul aici? Multumesc
Cel mai recent răspuns: Mannix007 , utilizator 11:52, 25 Noiembrie 2020
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc!
Ultima modificare: Duminică, 20 Decembrie 2020
trandafir2, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Complicitate la evaziune fiscala Danii83 Danii83 Buna ziua, numele meu este Daniel, si as avea o intrebare pentru cei in masura sa ma ajute. In urma cu un an de zile am ajutat la infiintarea a 3 societatii ... (vezi toată discuția)
Cauze de nepedepsire si cauze de reducere a pedepselor tony_m tony_m Legea 241/2005 pt combaterea ev fiscale, actualizata in 2010 spune ca: Art. 10. - (1) In cazul savarsirii unei infractiuni de evaziune fiscala prevazute de ... (vezi toată discuția)
Neinregistrare facturi in contabilitate ginmarstar ginmarstar Buna ziua, am control de la Politia Economica si de la Garda Financiara, si imi cer actele din 2008-2011 si eu nu le-am depus in contabilitate deoarece eram la ... (vezi toată discuția)