Forum Discuţii juridice Executare silită Altă executare silită, acelaşi titlu
Discuție deschisă în Executare silită

Altă executare silită, acelaşi titlu

În situaţia în care o executare silită a încetat conform art. 703 alin.1 pct.2
"2. nu mai poate fi efectuată ori continuată din cauza lipsei de bunuri urmăribile sau a imposibilității de valorificare a unor astfel de bunuri;", în urmă cu 2 luni şi nu s-a schimbat nimic de atunci, este admisibilă o nouă executare ilită, în baza aceluiaşi titlu?
Mulţumesc.
Se poate cere reluarea executarii silite in cazurile prevazute la art. 703 alin. (1) pct. 2 C.pr.civ., insa inauntrul termenului de prescriptie a dreptului de a obtine executarea silita.
Carmen Matei, Avocat
Da