Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Pot cere in instanta sistarea alimentarii cu apă rece.
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Pot cere in instanta sistarea alimentarii cu apă rece.

Buna ziua
Pot cere in instanta sistarea alimentarii cu apă rece. Mentionez ca am niste chiriasi care nu vor sa plece din locuinta mea. Le-am intrerupt alimentarea cu energie electrica - s-au conectat de la vecin (cu acordul acestuia). Le-am intrerupt alimentarea cu gaze. Se incalzesc electric, gatesc electric , incalzesc apa elctric. Ar mai fi o solutie să le opresc alimentarea cu apă ca nu stiu cine ii poate da. Vreau sa fie o modalitate legala, caci nu imi dau voie sa intru in apartament.
Cu stima
Eliza
Modalitatea legală este de a obtine o hotărâre judecătorească de evacuare printr-,,o procedură specială care oricum durează mult mai.putin decat eventualul proces cu debransarea de la apa rece(proces greu de crezut că ar fi admis)Discutați cu un av si demarati procedurile legale lăsați inovațiile personale si debransarile.
Daca au un vecin asa de bun care la da energie electrica (multa energie daca se incalzesc si gatesc electric)le va da si apa.E in zadar.Mergeti pe evacuare.E mai simplu.
Modalitatea legala o constituie hotararea judecatoreasca de evacuare care se poate solicita si in regim de urgenta