Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... drept de vizita parinte in varsta
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

drept de vizita parinte in varsta

drept de vizita parinte in varsta tata are 90 de ani, i-a facut fratelui acte de vanzare cumparare cu clauza de intretinere.ok.Nu mi pot vizita tatal ,nici eu,nici ceilalti frati,nici vecini.pt ca fratele ne-a interzis,motivand ca el e stapan si in curtea lui intra cine vrea el.Nu vreau DECAT sa-mi pot vedea tatal.Ce pot face? legal
meri_tt, utilizator
De ce nu vine tatal la gard?
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
tata are 90 de ani,abia merge la baie,iar gardul lor este zidit si poarta din tabla.Trebuie ajutat sa se imbrace .Va rog sa-mi spuneti ce pot sa fac!
mergeti la dgaspc si cereti acolo sprijin.
fiind vb de un contract de intretinere, de la primarie mai verifica daca e ok.
prin instanta puteti sa cereti sa aveti un program de vizita.
Actiune in instanta drept de vizita