avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 584 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... drept de vizita parinte in varsta
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

drept de vizita parinte in varsta

drept de vizita parinte in varsta tata are 90 de ani, i-a facut fratelui acte de vanzare cumparare cu clauza de intretinere.ok.Nu mi pot vizita tatal ,nici eu,nici ceilalti frati,nici vecini.pt ca fratele ne-a interzis,motivand ca el e stapan si in curtea lui intra cine vrea el.Nu vreau DECAT sa-mi pot vedea tatal.Ce pot face? legal
Ultima modificare: Duminică, 29 Noiembrie 2020
meri_tt, utilizator
Cel mai recent răspuns: Antoanela Geaman , Avocat 19:27, 29 Noiembrie 2020
1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
De ce nu vine tatal la gard?
Ultima modificare: Duminică, 29 Noiembrie 2020
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
tata are 90 de ani,abia merge la baie,iar gardul lor este zidit si poarta din tabla.Trebuie ajutat sa se imbrace .Va rog sa-mi spuneti ce pot sa fac!
5 din 5 utilizatori consideră
acest răspuns util
mergeti la dgaspc si cereti acolo sprijin.
fiind vb de un contract de intretinere, de la primarie mai verifica daca e ok.
prin instanta puteti sa cereti sa aveti un program de vizita.
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Actiune in instanta drept de vizita

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara! numele meu este madalina am 33 de ani și as fi ... MadaFelix MadaFelix Buna seara! Numele meu este madalina am 33 de ani și as fii interesata dacă poate lua tutela fratelui meu care are 17 ani de la mama.tin sa precizez ca el ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, am și eu o problema legata de copilul minor rezultat ... Radurodica591 Radurodica591 Bună ziua, Am și eu o problema legata de copilul minor rezultat în urma unei relatii de concubinaj. În urma acestei relații au rezultat 3 copii. ... (vezi toată discuția)
Am act de vanzare cumparare de cand eram minora( cu tutore) facut ... Marinamig Marinamig Am act de vanzare cumparare de cand eram minora( cu tutore) facut de tatal meu care ulterior a decedat,mama avand clauze,eu doresc sa renovez parte pe care ... (vezi toată discuția)