Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Unde este cerinta de a avea rezidenta in Romania ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Unde este cerinta de a avea rezidenta in Romania pentru a cumpara ...

Unde este cerinta de a avea rezidenta in Romania pentru a cumpara vechime la pensie (buletin de identitate) identificata in OUG 163/2020 ?
Cetatean roman cu domiciliul in strainatate am incercat sa cumpar vechime la pensie prin mandatar fiind refuzat de Casa de Pensii Brasov pe motiv ca nu am rezidenta in Romania.
Cititi in Legea 163/2020 reguli