Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Buna Ziua as avea câteva întrebări legat de ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Buna Ziua as avea câteva întrebări legat de căsătorie dintre ...

Buna Ziua as avea câteva întrebări legat de căsătorie dintre un cetățean român cu un cetățean străin care nu face parte din UE
Soția mea îi din El Salvador care sunt condițiile ca sa aiba drepturi de a intrat în UE
Cum sau care sunt procedurile pentru a avea drepturile la munca in Irlanda sau sa aibă drept de lunga ședere ?
Sau are drept de o scurta ședere în Irlanda fără să-și aplice pentru viza ?
Fără a aduce atingere dispozițiilor privind documentele de călătorie aplicabile controalelor la frontierele naționale, toți cetățenii Uniunii care dețin cărți de identitate valabile sau pașapoarte valabile și membrii familiei acestora care nu au cetățenia unui stat membru și care dețin pașapoarte valabile au dreptul de a părăsi teritoriul unui stat membru pentru a se deplasa în alt stat membru.
[ link extern ]