Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Aș dorii să adaug un Cod CAEN la firma mea SRL-D?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Aș dorii să adaug un Cod CAEN la firma mea SRL-D?

Bună, aș dorii să adaug un Cod CAEN la firma mea SRL-D dar miau spus cei de la Registru caci momentan nu au pe nimeni acolo sa poate faca chestia asta doar eu sa fac un formular sa spun ca doresc să adaug, si toate celelalte lucruri, mă puteți ajuta cu un exemplu de formular ? (Spunea ceva de decizie asociat unic, completare obiect activitate și statutul actualizat) multumesc!
george-neagu, moderator
Buna ziua.

Dvs., in calitate de asociat unic,trebuie sa completati o cerere tip de la onrc, si declaratia model 3, in care treceti si caenurile pe care le-ati autorizat anterior, dar si caenul pe care doriti sa-l adaugati. Formularele le gasiti la onrc, sau pe site.
In cazul in care aveti caenul trecut deja in actul constitutiv, nu mai este necesara actualizarea acestuia si nici Decizia asociatului unic. Daca nu, trebuie depuse ambele.
Succes!