avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 536 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Evaluari de RISC !
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Evaluari de RISC !

Nu stiu sa fac deocamdata dar as avea nevoie de niste evaluari de risc pt niste meserii, si mai ales pt mun.nec.
Unde as putea gasi, sau Cine m-ar putea ajuta si pe mine.
-Va multumesc anticipat !
Cel mai recent răspuns: OWARDO , utilizator 10:13, 9 Decembrie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu va ajuta cu nimic "modele" de evaluari ale riscurilor profesionale de la alte firme. Fiecare firma are riscuri proprii care se identifica si se evaluaeaza in functie de conditiile concrete de la locurile dvs. de munca.
Gasiti pe site-ul Inspectiei muncii un Ghid pentru evaluare riscuri profesionale.
[ link extern ]
Va este util.
Daca nu va descurcati incheiati contract cu firma autorizata. Gasiti pe site-ul Inspectiei muncii Servicii externe de prevenire si protectie sau la ITM din judetul dvs. [ link extern ]
Multumesc pt ghidare !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plan ssm gabrielciolpan gabrielciolpan vreau si eu un model de plan anual de masuri ssm.Ma puteti ajuta? (vezi toată discuția)
Evaluarea riscurilor la locul de munca. ce competente trebuie ... Perdy33 Perdy33 Evaluarea riscurilor la locul de munca. Ce competente trebuie sa aiba persoana care face evaluarea riscurilor la locul de munca si planul de prevenire si ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, cine are un tabel editabil pentru evaluarea riscurilor ... dutun dutun Bună ziua, Cine are un tabel editabil pentru evaluzrea riscurilor în vederea selecționării EIP pentru lucrul la înălțime? Dacă se poate să mi-l ... (vezi toată discuția)