Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Evaluari de RISC !
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Evaluari de RISC !

Nu stiu sa fac deocamdata dar as avea nevoie de niste evaluari de risc pt niste meserii, si mai ales pt mun.nec.
Unde as putea gasi, sau Cine m-ar putea ajuta si pe mine.
-Va multumesc anticipat !
Nu va ajuta cu nimic "modele" de evaluari ale riscurilor profesionale de la alte firme. Fiecare firma are riscuri proprii care se identifica si se evaluaeaza in functie de conditiile concrete de la locurile dvs. de munca.
Gasiti pe site-ul Inspectiei muncii un Ghid pentru evaluare riscuri profesionale.
[ link extern ]
Va este util.
Daca nu va descurcati incheiati contract cu firma autorizata. Gasiti pe site-ul Inspectiei muncii Servicii externe de prevenire si protectie sau la ITM din judetul dvs. [ link extern ]
Multumesc pt ghidare !